Choď na obsah Choď na menu
 


USF1

25. 2. 2009

ObrázokTím USF1, ktorý vedú formuloví veteráni Peter Windsor a Ken Anderson, bude sídliť v meste Charlotte v Severnej Carolíne v Spojených štátoch a bude zamestnávať približne 100 zamestnancov.

Financovanie stajne je zabezpečené, technické veci sú v štádiu riešenia. "Hlavne motory sú témou, o ktorú sa musíme postarať čo najskôr," povedal šéf tímu Anderson.

"Už dlhšie sme plánovali založenie takéhoto tímu, chceli sme spojiť USA a formulu 1," vysvetlil športový riaditeľ Windsor, podľa ktorého vedel Bernie Ecclestone o plánoch už od roku 2006. Od začiatku ich schvaľoval a podporoval. Najskôr sa však veci brali dosť na ľahkú váhu, až počas aktuálne hospodárskej krízy sa všetko naplno rozbehlo.

"Po mojom príchode do Charlotte som si všimol, akú veľkú show ponúkajú fanúšikom tímy NASCAR," pokračoval Windsor: "Aj my sa chceme takto otvoriť, budeme mať aj vlastný fanklub. Ľudia sa k nám i k nášmu tímu budú môcť dostať blízko. Keď sa formulové tímy prezentovali v USA, tak neboli v dosahu. Bolo tam veľa techniky, veľa peňazí a skvelé autá, ale neboli blízko ľuďom. My to chceme dostať bližšie."

Dvojica zakladateľov sa chce postarať o to, aby sa F1 už v roku 2010 vrátila do Ameriky. Bernie Ecclestone im vraj pri tom prisľúbil pomoc. Zloženie jazdeckej dvojice je stále nedoriešené, špekulanti spomínajú mená ako Danica Patrick, Scott Speed alebo Jonathan Summerton.

"Vôbec nepochybujem o tom, že Američania môžu dosiahnuť veľký úspech," povedal bývalý americký pilot Dan Gurney: "Môžu dokonca víťaziť! Obom zakladateľom verím. Ken má veľa skúseností a vie, o čo ide. Peter je v tomto športe starým harcovníkom. Pre tím bude dôležitý."

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.